Miért fontos a jó önéletrajz?

Az önéletrajz az első lehetőség, hogy bemutatkozzunk egy potenciális munkáltatónak, valamint lehetővé teszi, hogy kiemeljük minden releváns szakmai tapasztalatunkat, és iskoláinkat. A munkaadóknak és a toborzóknak több száz önéletrajzot kell...
Kategória: munkaügy
2024.04.19.
Miért fontos a jó önéletrajz?

Az önéletrajz az első lehetőség, hogy bemutatkozzunk egy potenciális munkáltatónak, valamint lehetővé teszi, hogy kiemeljük minden releváns szakmai tapasztalatunkat, és iskoláinkat. A munkaadóknak és a toborzóknak több száz önéletrajzot kell átválogatniuk minden egyes álláshoz, ezért fontos, hogy olyan önéletrajzot készítsünk, amely kitűnik a tömegből és lényegre törő.

Az utóbbi időben az amerikai típusú önéletrajz hódít, ahol egy lapon látjuk a jelölt összes adatát.

Mivel a munkáltatóknak sok önéletrajzot kell átnézniük, és tapasztalatainkat, készségeinket egy oldalra kell szorítanunk, ezeknek az információknak a kiemelése létfontosságú ahhoz, hogy önéletrajzunk az „igen” kupacba kerüljön. A szakmai tapasztalatot és az iskolák felsorolását fordított időrendben írjuk az életrajzba, azaz a legutóbbi munkánk és iskolánk az oldal tetején található. 

Mit kell feltüntetni az önéletrajzunkban?

Vannak olyan elemek, amelyeket mindig fel kell tüntetni az önéletrajzban, mivel ezek fontos információkkal szolgálnak a munkáltatók számára. Más dolgok nem kötelezőek, de előnyt jelenthetnek más jelöltekkel szemben. 

Amint mindig tartalmaznia kell:

  • Nevünket, fényképünket és elérhetőségeinket
  • Korábbi munkatapasztalatainkat
  • Képesítésünket, végzettségeinket
  • Nyelvtudásunkat és jogosítványunk típusát

Amiket tartalmazhat:

  • Hobbijainkat és érdeklődési körünketEz lehetővé teszi a munkáltató számára, hogy gyorsan képet kapjon arról, hogy kik is vagyunk a munkán kívül, és mennyire illünk bele a csapatba.
  • A legfontosabb készségeink

Fontos, hogy olyan elrendezést válasszunk, amely először a legfontosabb információkat mutatja be rólunk, és logikusan vezeti át a toborzót az adatokon. Célszerű például az elérhetőségeinket az oldal tetején feltüntetni, hogy könnyen észrevehető legyen. A kevésbé fontos dolgokat, például hobbi az oldal alján hagyhatjuk. Ügyeljünk az önéletrajz betűtípusára is, hogy könnyel olvasható legyen.  

Annak érdekében, hogy megmutassuk a potenciális munkáltatónak, hogy mi vagyunk a megfelelő személy a munkakörre, érdemes minden pozícióra jelentkezéskor külön megszerkesztenünk az önéletrajzunkat. Gondosan tanulmányozzuk át az álláshirdetést, majd szerkesszük az önéletrajzunkat  úgy, hogy kiemeljük a keresett tulajdonságokat.

Mielőtt elküldenénk önéletrajzunkat a leendő munkáltatónak, gondosan lektorálnunk kell, hogy nincs-e benne nyelvtani, vagy helyesírási hiba.

Az önéletrajz csak az első lépés a toborzási folyamatban, azonban ha nem megfelelően, logikusan és professzionálisan írjuk meg, akkor valószínűleg nem jutunk tovább. Viszont ha jól csináljuk, jó eséllyel a leendő munkaadónk interjút kínál nekünk.

Oszd meg ezt a cikket

Írd meg a véleményed

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

Kategóriák

Kapcsolódó cikkek

Böngéssz a számodra érdekes cikkek között

Állásbörze szellemeknek
Gyakran tapasztalható jelenség, amikor a munkaerőt és az állást kereső felek közötti kommunikáció váratlanul megszakad, mert egyikőjük mintha köddé, szellemmé válna.
2024.05.28.
Az álommunkahely, ahol tényleg fizetnek azért, hogy semmit ne csinálj
„Mindig is arról álmodtam, hogy fizetést kapjak anélkül, hogy dolgoznom kellene. Végre elérkezett a pillanat!”
Mit nem mondanak el a toborzók?
Amikor egy álláshirdetésre beérkeznek a jelentkezések, a toborzók és fejvadászok több szempont alapján szűrik meg azokat. Elsődleges fontosságú, hogy az önéletrajz . . .
2024.05.10.
ÚJRATÖLTVE: a vadi új PEPJOB
Üdvözlünk a megújult PEPJOB-on! Honlapunk korszerűsítése a felgyorsult technikai környezet és a munkaerőpiaci igényekhez való alkalmazkodás mellett ügyfeleink bíztatása miatt is időszerűvé vált. Ahogy eddig is, továbbra is a német...